تاریخچه فعالیت های باشگاه

 

فعالیت گروه همت شمیران در سال 1364 با اخذ مجوز از فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی شکل رسمی به خود گرفت و اولین برنامه تقویم آن با صعود قلل منطقه آزادکوه رقم خورد. فعالیت های گروه همت زمینه های مختلف کوه نوردی شامل کوه پیمایی، غار نوردی، سنگ نوردی، امداد و نجات، هیمالیا نوردی و دوچرخه کوهستان بوده را شامل میگردید. از سال 1387 با همت تعدادی از مربیان باشگاه کلاس های آموزشی اعضا جدید بصورت تئوری و عملی راه اندازی و تاکنون نیز تداوم داشته است. 

 از سال 1397 و به دنبال تغییر ساختار کوهنوردی کشور و ابلاغیه های فدراسیون کوهنوردی گروه همت با اقدام به اخذ مجوز از فدراسیون کوهنوردی با عنوان باشگاه کوهنوردی همت شمیران فعالیت خود را تداوم بخشید و اکنون دومین دوره فعالیت هیئت مدیره در ساختار جدید میباشد.

در حال حاضر باشگاه کوهنوردی همت شمیران بالغ با بالغ بر 400 عضو از جمله قدیمی ترین باشگاه های تهران و فعالترین باشگاه کوهنوردی منطقه شمیرانات  میباشد و در زمینه های مختلف و گسترده ای شامل کوه پیمایی، غار نوردی، سنگ نوردی، امداد و نجات، هیمالیا نوردی و دوچرخه کوهستان، دیواره نوردی، یخنوردی، اسکای رانینگ و … فعالیت نموده و دارای اعضا و مربیان شاخص و فعال در این رشته ها میباشد.

معرفی هیئت مدیره